Despre noi

Misiunea Asociației LOGS Grup de Inițiative Sociale este de a participa activ și la firul ierbii la dezvoltarea comunităților urbane și rurale din România pentru a susține identificarea, răspunsul și depășirea nevoilor specifice ale grupurilor vulnerabile, cu ajutorul implicării comunității locale și voluntari prin organizarea de proiecte sociale, interculturale şi educaţionale.

Înființată în 2019, după ani buni de acțiuni voluntare a membrilor fondatori care provin din județele Timiș și Arad, inițiativele grupului sunt strâns legate de expertiza membrilor, respectiv: consiliere socială și psihologică, educație și formare, prevenirea traficului de persoane, asistența umanitară și integrare pentru imigrantii din România.

Află mai multe despre LOGS, echipa și partenerii noștri aici

Documente Angajare si Proceduri Interne LOGS aici

Anunț angajare 19 septembrie 2022:

Asistent social

Cerințe:
– Studii superioare Asistență socială sau Psihologie
– Experiență de minim 1 an ca asistent social sau într-un alt domeniu similar.
– Capacități bune de organizare, orientare către detalii
– Limbi cunoscute: română, engleză obligatoriu;
– Cunoașterea limbii ucrainene reprezintă un avantaj.

Beneficii:
– Contract pe perioada determinată de 6 luni cu posibilitate de prelungire.
– Salariu: 7500 Ron brut.

Responsabilități Asistent Social:
– Evaluează și înregistrează beneficiarii care participă la activități educaționale, sociale, culturale si comunitare;
– Gestionează dosare, documente, declarații despre asistența oferită la Casa LOGS;
– Oferă consiliere privind serviciile oferite în Casa LOGS;
– Însoțește beneficiarii la vizitele medicale;
– Referă cazuri pentru psihoterapie către psihoterapeuți specializați;
– Oferă asistență materială;
– Programează beneficiarii la consultații medicale;
– Oferă suport pentru accesul în piața muncii, sistemul medical și educational;
– Este persoana de legătură între beneficiari și clinici.

Trimite un CV la contact@grupullogs.ro împreună cu un video scurt de 1,2 minute despre tine în limba română sau engleză, până la Vineri, 23 Septembrie 2022.